Elmas (Pırlanta) Sertifikası

igsl

"Pırlanta Defteri" olarak nitelendirilen pırlanta sertifikası, pırlantalara verilen en kapsamlı rapordur. Genelde, 0.30 ct  üstü ve her kesim formundaki pırlantaya verilmektedir. IGSL güvencesinde verilen sertifikalarda hologram ve diğer özel güvenlik önlemleri ile her bir pırlanta için barkot sistemi bulunmaktadır. Aynı zamanda sertifika numarası ya da barkot okuma yöntemi aracılığıyla www.igsl.com.tr   internet adresinden sertifikanın tüm detaylarına istenilen her an  ulaşılabilmektedir.

igsl

IGSL  ileri düzey analitik yöntemleri analizin tüm süreçlerinde kullanmaktadır

Mini (Küçük) Pırlanta Sertifikası

Bu sertifika daha küçük boyutta taşınması ve taşınması daha kolaydır .  Her boy, ağırlık ve  kesimdeki pırlantaya verilmektedir, daha çok toptancı, perakendeciler ile  sektör profesyonellerinin tercih ettiği sertifikalardır.  Güvenlik önlemleri ile bir çok  farklı görsel niteliklere sahip olan mini sertifikalarda  www.igsl.com.tr  adresinden kontrol edilebilmektedir. 

Ön İnceleme Raporları

Bu raporlar elmas(pırlantanın) doğallık testi, renk, berraklık, kesimi ile ilgili bilgileri çok kısa sürede hazırladığımız ön inceleme raporlarıdır.  Daha detaylı bilgi için lütfen gemolog ve pırlanta uzmanlarımız ile iletişime geçiniz. 

IGSL cilalanmış elmas(pırlanta)’ları, Uluslararası Elmas Konseyi (IDC*) kurallarına göre derecelendirmektedir.

* IDC-Rules For Grading Polished Diamonds 6th edition, 2013

       igsl

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?